Tiskové zprávy

Senátoři komplikují zrušení anonymních akcií

19. 3. 2013
Zrušení anonymních akcií mají aktuálně v rukou senátoři. Jejich důraz na zaknihované elektronicky evidované akcie je nutno uvítat. Nicméně tento důraz nesmí omezovat přístup k veřejným zakázkám. Nesmí být rovněž v rozporu s evropským právem. Jinak učiníme korupci medvědí službu.

NFPK slaví druhé narozeniny

15. 3. 2013
Dnes jsou tomu dva roky, co byl Nadační fond proti korupci zaregistrován. Za tu dobou se nám toho hodně povedlo.

REKONSTRUKCE STÁTU: unikátní protikorupční projekt politiků, byznysu a občanů je tu

12. 3. 2013
Politici zleva zprava, nevládní organizace, byznysmani a experti se spojili, aby změnili stav české společnosti.

Kauza SMS jízdenek pokračuje

4. 3. 2013
Sdružení Naši politici o.s. ve spolupráci s Nadačním fondem proti korupci představují analýzu ekonomických vazeb v oblasti veřejných zakázek na SMS jízdenky v regionech České republiky.

Priorita vlády nebo veřejný nepřítel č. 1

28. 2. 2013
Dnes má Ministerstvo vnitra podle protikorupční strategie předložit návrh zákona o úřednících. Jde ale o mnohem více než jen protikorupční strategii. „V sázce je více než 500 miliard korun z evropských fondů. Přijetí zákona upravujícího postavení úředníků je jednou z podmínek Evropské komise pro čerpání evropských peněz v novém programovacím období od roku 2014. Česká republika je dnes jedinou zemí EU, která tento zákona nemá“, říká Lenka Petráková z Oživení.

NFPK uspěl v boji proti miliardovému tunelu

26. 2. 2013
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (dále jen „ÚOHS“) vydal dne 25. 2. 2013 rozhodnutí, kterým zakazuje společnosti Fujitsu Technology Solutions s.r.o. plnění z dodatků č. 5 a 6 k Prováděcí smlouvě č. 85/2011 stran zavádění nového informačního systému (dále jen „IS“) na výplatu nepojistných sociálních dávek na úřadech práce. Zároveň ÚOHS udělil Ministerstvu vnitra ČR a Ministerstvu práce a sociálních věcí (dále jen „MPSV“) pokutu ve shodné výši 500 tisíc Kč.

Výstupy projektu Rozkrývání veřejných zakázek

21. 2. 2013
Prosazení legislativních změn u veřejných zakázek je nutné

Boj o kontrolu nad utrácením veřejných prostředků je ve finále.

11. 2. 2013
Kontroverzní novela zákona o finanční kontrole míří zpět do Poslanecké sněmovny

ÚOHS zaspal. Probudil ho až soud

11. 2. 2013
Krajský soud v Brně dne 8. února 2013 vyhověl žalobě STUDENT AGENCY proti nečinnosti ÚOHS v řízení o návrhu na zákaz plnění ze smlouvy, resp. dodatků uzavřených Ministerstvem vnitra (MV), resp. Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) se společností Fujitsu Technology Solutions s.r.o.. Důvodem je fakt, že tyto dodatky byly uzavřeny bez řádného výběrového řízení.

Šachtovci znovu útočí, že je hanba nefackuje

8. 2. 2013
Dlouhodobé úsilí společnosti MSB Legal, v.o.s. (dříve ŠACHTA & PARTNERS, v.o.s.) o zrušení Nadačního fondu proti korupci (NFPK) dostává konkrétní obrysy.