Tiskové zprávy

NFPK žádá rezignaci premiéra Nečase

27. 6. 2012
Stojíme za Jiřím Pospíšilem, Lenkou Bradáčovou, Pavlem Zemanem a všemi poctivými policisty a státními zástupci.

Další pochybná zakázka ministra Drábka

26. 6. 2012
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) pokračuje ve svém bezprecedentním a v civilizovaných zemích nemyslitelném stylu nakládání s veřejnými prostředky a v naprosté ignoranci veřejnosti. NFPK přináší informace o možném vyvedení přibližně 70 milionů korun veřejných prostředků z MPSV soukromým osobám. Mezi tyto osoby může patřit mj. i poradce náměstka Vladimíra Šišky Ing. Michal Pola.

Zmařená investice státního podniku ČEZ

19. 6. 2012
Státní podnik ČEZ a.s. zmodernizuje za 25 miliard korun tepelnou elektrárnu Prunéřov. Smlouvy jsou uzavřeny. Potíž je v tom, že v zemi chybí uhlí na provoz elektrárny. Podezřelá investice bude proto pro stát hodně ztrátová. Ti, kteří na to upozorňují, jsou umlčováni. NFPK má jasné důkazy.

NFPK nechybuje v kauze „elektroodpady“ a nehodlá se omlouvat

15. 6. 2012
Dne 15. 3. 2012 vydal NFPK tiskovou zprávu názvu „Miliardy mizí při likvidaci elektroodpadu“. Reakce většiny ve zprávě zmiňovaných firem byla poněkud „popudlivá“. NFPK si za údaji a závěry zveřejněnými ve zmíněné tiskové zprávě, stejně tak i za odpověďmi uveřejněnými v květnovém vydání odborného časopisu Odpadové fórum pevně stojí a nevidí důvod pro omluvu. Naopak zveřejňujeme rozšířenou verzi naší tiskové zprávy s dalšími informacemi.

STUDENT AGENCY se brání obstrukcím ze strany ÚOHS

1. 6. 2012
Společnost STUDENT AGENCY, s.r.o. podala tento týden trestní oznámení na Jana Lízala, ředitele Odboru veřejných zakázek Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Důvodem je podezření, že zneužil pravomoci úřední osoby, když místo prošetření kauzy možné korupce na Ministerstvu práce a sociálních věcí absurdním způsobem zpochybňuje toho, kdo na tuto možnou korupci poukázal. Tím je právě společnost STUDENT AGENCY, vlastněná členem správní rady NFPK Radimem Jančurou.

Ministr Drábek opět klame veřejnost!

7. 5. 2012
Ve včerejším diskusním pořadu TV Prima Partie ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek opět spoléhal na neznalost problematiky ze strany široké veřejnosti a klamal diváky, když obhajoval zavádění nového informačního systému na Úřadech práce ČR. NFPK má důkazy.

NFPK je znepokojen děním v pražském Dopravním podniku, proto píše primátorovi

30. 4. 2012
Nadační fond proti korupci odeslal otevřený dopis pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi, ve kterém vyjádřil silné znepokojení nad dosavadním průběhem příprav veřejné zakázky na tisk jízdních dokladů pro Dopravní podnik hl. m. Prahy.

NFPK si vyžádal od ministra Drábka důležité dokumenty

30. 4. 2012
Nadační fond proti korupci odeslal dopis ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi, který je odpovědí na jeho list ze 4. dubna 2012. V něm ministr mj. nabídl zástupcům fondu setkání. NFPK ve své reakci sděluje ministru Drábkovi, že je ochoten nabídku k pracovní schůzce zvážit, a žádá ministra o poskytnutí dokumentů, s nimiž by se zástupci fondu před případnou schůzkou rádi seznámili.

Čtyři lidé z deseti v ČR očekávají nový „listopad 1989“

19. 4. 2012
Čtyřicet šest procent Čechů, Moravanů a Slezanů si myslí, že proti korupčníkům se dá něco dělat a tři lidé z deseti jsou ochotni vystoupit proti korupci veřejně. 41% občanů pak má za to, že naše země spěje k radikálním změnám. To jsou čísla z dnes zveřejněného výzkumu společnosti Factum Invenio, který se uskutečnil z iniciativy Nadačního fondu proti korupci.

Satisfakce pro statečného právníka Ondřeje Závodského

6. 4. 2012
Když NFPK udělil před rokem Cenu za odvahu spojenou s šekem na 100 tisíc korun Ondřeji Závodskému, vedoucímu právníkovi Zařízení služeb ministerstva vnitra (ZSMV), byla to snaha o kompenzaci jeho útrap spojených s odhalením možné korupce. Nyní se dočkal další satisfakce. Jeho bývalí nadřízení, na jejichž korupční jednání pan Závodský upozorňoval, míří konečně k trestní odpovědnosti.