Tiskové zprávy

Vyjádření NFPK k tvrzením Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV)

5. 4. 2012
NFPK na tiskové konferenci 3. 4. 2012 zveřejnil závažné informace o možné korupci na MPSV při realizaci zakázky na nové informační systémy. Na základě toho NFPK rovněž inicioval podání návrhu k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže na zrušení celé zakázky. Ministerstvo se předložená fakta pokusilo vyvrátit (http://www.mpsv.cz/cs/12726). NFPK dokládá, že se mu to nepodařilo.

NFPK chce státu ušetřit stamiliony: žádá zrušení Drábkovy podezřelé zakázky

3. 4. 2012
Nadační fond proti korupci chce zastavit velmi problematické zavádění nových informačních systémů Ministerstvem práce a sociálních věcí. Inicioval proto návrh k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na zrušení smlouvy a jejích dodatků se společností Fujitsu Technology Solutions s.r.o. Pokud by ÚOHS návrhu vyhověl, stát by ušetřil stamiliony.

Ivo Rittig a David Michal lžou

16. 3. 2012
Letos v únoru Nadační fond proti korupci (NFPK) získal a zveřejnil dokumenty, dokazující, že se v Dopravním podniku hl. m. Prahy chystala podezřelá obchodní transakce. Jejím cílem bylo „odklonit“ 70 milionů korun do firem kontrolovaných zástupci advokátní kanceláře Šachta & Partners, pracujícími pro podnikatele Iva Rittiga. Zejména advokát David Michal v reakci na zveřejněná fakta opakovaně v médiích lhal, když tvrdil, že se žádná transakce nechystala.

První svíčka na dortu NFPK

15. 3. 2012
Právě dnes je to rok, co byl Nadační fond proti korupci zaregistrován. Co se fondu za tu dobu podařilo vykonat? Jaké má fond plány? To se dočtete v newsletteru, který jsme nazvali Protikorupčník a jehož první číslo vám dnes nabízíme.

Miliardy z veřejných peněz mizí při likvidaci elektroodpadu. A může být ještě hůř

15. 3. 2012
Na trhu s elektroodpadem vznikl s požehnáním státu monopol, který se Ministerstvo životního prostředí chystá ještě utužit. Připravuje totiž nový zákon o zpětném odběru výrobků s ukončenou životností, v němž má být ustanovení, že elektroodpad musí procházet pouze přes vybrané firmy. Hrozí tak, že tunel na miliardy z veřejných prostředků bude pokračovat, a to s ještě větší intenzitou než doposud.

NFPK podal trestní oznámení na ministra Drábka

27. 2. 2012
Nadační fond proti korupci podal minulý týden trestní oznámení na ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, jeho prvního náměstka Vladimíra Šišku a na neznámé pachatele. Důvodem je podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku, zneužití informace a postavení v obchodním styku, přijetí úplatku a dalších.

Tisková zpráva k zoufalé snaze AK Šachta & Partners zrušit Nadační fond proti korupci

24. 2. 2012
Advokátní kancelář Šachta & Partners dnes oznámila do médií, že podala žalobu na Nadační fond pro boj proti korupci (NFPK) a deklarovala snahu tento fond zrušit, protože se prý zpronevěřil svému účelu.

Rampulův návrat je nepřijatelný, byl by ohrožením demokracie v ČR

21. 2. 2012
Městský soud v Praze zrušil odvolání Vlastimila Rampuly z postu vrchního státního zástupce, a ten se nyní „vrací“ zpět do funkce. Navzdory tomu, že v minulosti opakovaně selhal, a nemá proto co pohledávat v systému výkonu spravedlnosti demokratické země. Občanské sdružení Veřejnost proti korupci a Nadační fond proti korupci považují návrat Vlastimila Rampuly za nepřijatelný.

Šachtovci útočí, NFPK to neohrozí

21. 2. 2012
NFPK se důrazně ohrazuje vůči sílícím mediálním útokům advokátní kanceláře Šachta & Partners proti členovi správní rady fondu Karlu Randákovi. Útoky jsou důsledkem toho, že NFPK rozkrývá podezřelé aktivity klienta těchto advokátů, lobbisty Iva Rittiga. Odpovědí fondu na dezinformační kampaň Šachta & Partners bude pokračování v započaté práci: přinášení dalších důkazů o korupci.

Krádež více než 100 milionů korun?

15. 2. 2012
Další díl korupce v Dopravním podniku hlavního města Prahy