Tiskové zprávy

NFPK podal trestní oznámení na ministra Drábka

27. 2. 2012
Nadační fond proti korupci podal minulý týden trestní oznámení na ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, jeho prvního náměstka Vladimíra Šišku a na neznámé pachatele. Důvodem je podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku, zneužití informace a postavení v obchodním styku, přijetí úplatku a dalších.

Tisková zpráva k zoufalé snaze AK Šachta & Partners zrušit Nadační fond proti korupci

24. 2. 2012
Advokátní kancelář Šachta & Partners dnes oznámila do médií, že podala žalobu na Nadační fond pro boj proti korupci (NFPK) a deklarovala snahu tento fond zrušit, protože se prý zpronevěřil svému účelu.

Rampulův návrat je nepřijatelný, byl by ohrožením demokracie v ČR

21. 2. 2012
Městský soud v Praze zrušil odvolání Vlastimila Rampuly z postu vrchního státního zástupce, a ten se nyní „vrací“ zpět do funkce. Navzdory tomu, že v minulosti opakovaně selhal, a nemá proto co pohledávat v systému výkonu spravedlnosti demokratické země. Občanské sdružení Veřejnost proti korupci a Nadační fond proti korupci považují návrat Vlastimila Rampuly za nepřijatelný.

Šachtovci útočí, NFPK to neohrozí

21. 2. 2012
NFPK se důrazně ohrazuje vůči sílícím mediálním útokům advokátní kanceláře Šachta & Partners proti členovi správní rady fondu Karlu Randákovi. Útoky jsou důsledkem toho, že NFPK rozkrývá podezřelé aktivity klienta těchto advokátů, lobbisty Iva Rittiga. Odpovědí fondu na dezinformační kampaň Šachta & Partners bude pokračování v započaté práci: přinášení dalších důkazů o korupci.

Krádež více než 100 milionů korun?

15. 2. 2012
Další díl korupce v Dopravním podniku hlavního města Prahy

Senát dal fondu zapravdu

14. 12. 2011
Děravý zákon o veřejných zakázkách je třeba opravit, vítězové výběrových řízení o veřejnou zakázku musí rozkrýt svou vlastnickou strukturu, včetně subdodavatelů. Tak to dnes doporučil Senát, a dal tím zapravdu Nadačnímu fondu proti korupci a občanskému sdružení Veřejnost proti korupci, které tyto požadavky vložily do svého návrhu zákona o veřejných zakázkách. Zákon se vrací do Poslanecké sněmovny.

NFPK vyhlásil projekt WANTED

9. 12. 2011
Jeden milión korun českých dá Nadační fond proti korupci tomu, kdo odhalí korupci významného ekonomického rozsahu nebo zvláště zavrženíhodné korupční jednání. Podmínkou je podat takové trestní oznámení, které povede k odsouzení korupčníka.

NFPK odměnil statečnou ženu ze Znojma

9. 12. 2011
Částkou 300.000 Kč odměnil Nadační fond proti korupci Renatu Horákovou ze Znojma za to, že se nebála poukázat na korupční jednání na znojemské radnici. Cenu za odvahu jí předal předseda správní rady NFPK Karel Janeček.

Opravte zdanění hazardu! – vzkazujeme Senátu

8. 12. 2011
Současná úprava zdanění hazardu okrádá rozpočty měst a obcí o 2,7 miliardy korun! Tuto zcela neakceptovatelnou úpravu loterijního zákona schválila hazardní koalice ve složení ODS, ČSSD, KSČM a tří poslanců VV dne 9.11.2011. Apelujeme proto na Senát – upravte zdanění hazardu!