Tiskové zprávy

Senát dal fondu zapravdu

14. 12. 2011
Děravý zákon o veřejných zakázkách je třeba opravit, vítězové výběrových řízení o veřejnou zakázku musí rozkrýt svou vlastnickou strukturu, včetně subdodavatelů. Tak to dnes doporučil Senát, a dal tím zapravdu Nadačnímu fondu proti korupci a občanskému sdružení Veřejnost proti korupci, které tyto požadavky vložily do svého návrhu zákona o veřejných zakázkách. Zákon se vrací do Poslanecké sněmovny.

NFPK vyhlásil projekt WANTED

9. 12. 2011
Jeden milión korun českých dá Nadační fond proti korupci tomu, kdo odhalí korupci významného ekonomického rozsahu nebo zvláště zavrženíhodné korupční jednání. Podmínkou je podat takové trestní oznámení, které povede k odsouzení korupčníka.

NFPK odměnil statečnou ženu ze Znojma

9. 12. 2011
Částkou 300.000 Kč odměnil Nadační fond proti korupci Renatu Horákovou ze Znojma za to, že se nebála poukázat na korupční jednání na znojemské radnici. Cenu za odvahu jí předal předseda správní rady NFPK Karel Janeček.

Opravte zdanění hazardu! – vzkazujeme Senátu

8. 12. 2011
Současná úprava zdanění hazardu okrádá rozpočty měst a obcí o 2,7 miliardy korun! Tuto zcela neakceptovatelnou úpravu loterijního zákona schválila hazardní koalice ve složení ODS, ČSSD, KSČM a tří poslanců VV dne 9.11.2011. Apelujeme proto na Senát – upravte zdanění hazardu!

Z kauzy Předražené jízdenky profitoval Ivo Rittig

6. 12. 2011
Za kauzou Předražené jízdenky Dopravního podniku hlavního města Prahy stojí lobbista Ivo Rittig. Právě on je pravděpodobně konečným příjemcem částky sedmnáct haléřů za jízdenku, což činilo bezmála sedm miliónů korun ročně. Plyne to z dokumentů, které má Nadační fond proti korupci k dispozici.

NFPK podal trestní oznámení na Petra Hulinského

24. 11. 2011
Nadační fond proti korupci podal včera trestní oznámení na poslance a zastupitele hlavního města Prahy JUDr. Petra Hulinského, případně na další neznámé pachatele. Důvodem je podezření ze spáchání trestných činů podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Výzva 11/11

11. 11. 2011
Výzva k odstoupení Kamila Jankovského z postu ministra pro místní rozvoj a k odporu proti korupční totalitě

Poslanci, dodržte slovo a hlasujte proti korupci!

24. 10. 2011
Tlaky korupčníků ve sněmovně vrcholí: klíčový zákon o veřejných zakázkách, jehož schvalování je ve finále, chtějí mít bezzubý.

Jsme v šoku. Někteří členové koalice hájí korupční jednání

11. 10. 2011
Zatím jedinou vládní stranou, která prosazuje účinná protikorupční opatření do novely zákona o veřejných zakázkách, je TOP 09. Věci veřejné ani ODS nepodpořily návrh ukládající, aby vítěz zakázky důsledně odhalil svou majetkovou strukturu včetně subdodavatelů.