Tiskové zprávy

Na úpravu zákona ještě není pozdě

7. 9. 2011
Česká republika dosud nereagovala na červencovou žádost Rady Evropské Unie o jasné legislativní opatření, které by zamezilo firmám s neprůhlednou majetkovou strukturou získávat veřejné zakázky.

Zastavme společně korupci

30. 8. 2011
Buďme na pozoru, formují se klíčové zákony, které se tváří, že korupci omezí, ale ve skutečnosti tomu zdaleka tak není.

První grant protikorupčnímu projektu

16. 8. 2011
První grant ve výši 251 400 Kč udělil NFPK protikorupčnímu projektu Konexe.

Konec listinných akcií na doručitele v Čechách?

13. 7. 2011
Po důkladné analýze novely rakouského zákona o akciích předložené aktuálně rakouskému parlamentu k projednání dnes poslal předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Karel Janeček blahopřejný dopis předsedovi české vlády k prvnímu významnému kroku v boji proti korupci.

Na korupci se sofistikovanou databází

28. 6. 2011
Nadační fond proti korupci (NFPK) vytváří databázi případů korupce ve veřejné správě v České republice.

Jako by skandálů na státním zastupitelství nebylo dost

17. 6. 2011
Nadační fond proti korupci (NFPK) se důrazně ohrazuje proti rozhodnutí o odložení případu v kauze Drobil. Dle serveru iDNES.cz uvedl šéf protikorupční policie Tomáš Martinec, že policejní orgán usnesení o odložení věci (s tím, že se nejedná o podezření ze spáchání trestného činu podplácení), vydal na pokyn dozorové státní zástupkyně.

Podpora férovým a odvážným firmám v boji proti korupci

14. 6. 2011
Nadační fond proti korupci se postaví za firmy, které při přidělování veřejných zakázek nedají žádaný úplatek, a přitom poskytnou důkazy, že byly k předání úplatku vybízeny.

Nadační fond proti korupci vyhlašuje grantovou soutěž na investigativní projekty

12. 5. 2011
Nadační fond proti korupci se k dnešnímu dni rozhodl přijímat žádosti o grant s cílem odhalení korupce ve veřejné správě

Drobil si dost nadrobil, NFPK vypisuje výběrové řízení na právní kancelář

7. 4. 2011
Drobilovy vyhrůžky trestním oznámením na adresu bývalého ředitele SFŽP Libora Michálka přiměly správní radu NFPK vyhledat renomovaného právníka, jehož úkolem bude právní audit a analýza celé korupční kauzy exministra Drobila.

Nadační fond proti korupci založen! Už jste si nakradli dost!

23. 3. 2011
Za účasti velvyslance USA v České republice Normana Eisena dnes ve Wratislavském paláci v Praze oficiálně zahájil svou činnost Nadační fond pro boj proti korupci (NFPK).