Tiskové zprávy

Podpora férovým a odvážným firmám v boji proti korupci

14. 6. 2011
Nadační fond proti korupci se postaví za firmy, které při přidělování veřejných zakázek nedají žádaný úplatek, a přitom poskytnou důkazy, že byly k předání úplatku vybízeny.

Nadační fond proti korupci vyhlašuje grantovou soutěž na investigativní projekty

12. 5. 2011
Nadační fond proti korupci se k dnešnímu dni rozhodl přijímat žádosti o grant s cílem odhalení korupce ve veřejné správě

Drobil si dost nadrobil, NFPK vypisuje výběrové řízení na právní kancelář

7. 4. 2011
Drobilovy vyhrůžky trestním oznámením na adresu bývalého ředitele SFŽP Libora Michálka přiměly správní radu NFPK vyhledat renomovaného právníka, jehož úkolem bude právní audit a analýza celé korupční kauzy exministra Drobila.

Nadační fond proti korupci založen! Už jste si nakradli dost!

23. 3. 2011
Za účasti velvyslance USA v České republice Normana Eisena dnes ve Wratislavském paláci v Praze oficiálně zahájil svou činnost Nadační fond pro boj proti korupci (NFPK).

Boj proti korupci společensky prospěšnou aktivitou rozhodně JE. Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

22. 2. 2011
Zakladatelé Nadačního fondu proti korupci se rozhodli bojovat s rozhodnutím Městského soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do nadačního rejstříku.

Česká justice nepovažuje boj proti korupci za obecně prospěšnou činnost

4. 2. 2011
Boj proti korupci není obecně prospěšný, zdůvodnil soud své „ne“ registraci fondu.

Podnikatel zakládá nadaci na boj s uplácením

23. 11. 2010
Bojovat proti korupci svými vlastními penězi se rozhodl úspěšný byznysman Karel Janeček. Muž, který už přes svou nadaci podporuje vědu a výzkum, je ochoten investovat další miliony do rozjezdu druhého nadačního fondu.