2. května 2014

Audiozáznamy

Analýza nahrávky pořízené dne 2.6.2009. Autorem výpovědi je Miloslav Kožnar, který vedl nátlakovou diskusi s whistleblowerem. Tento oznamovatel diskusi nahrál a poskytl NFPK. Všechny úryvky jsou dostupné na stránkách NFPK.

NFPK tímto prohlašuje, že všechny zde uvedené informace byly získány v souladu s platnými zákony České republiky a při jejich získávání nebyly použity žádné penetrační metody a nebyly „nabourávány“ emailové schránky nebo informační systémy fyzických nebo právnických osob.

NFPK dále prohlašuje, že v případě získávání informací od fyzických osob tak činí výhradně bezúplatně. Všechny fyzické osoby poskytly NFPK informace dobrovolně a bez jakýchkoliv nároků.

1. Ten sekundární dopad je strašnej! To není to, že není nějaká EIA (poznámka: posouzení vlivů těžby na životní prostředí), ale zmařená investice, kdy ten ČEZ se tady bije v prsa jak my budeme investovat, jak my budeme tohle, jak my budem tamhleto ... , jací jsou to frajeři a vy najednou šaháte jednak na systém, který tady je na hliněných nohách, ale to ví všichni!

Zmarena investice-mp3

2. Tuhletu zemi jo, neřídí premiér, ale řídí to ČEZ, že jo a ten prostě nemá zájem, aby vznikaly nějaké plémy někde, nepotřebuje, aby se někde něco … rozumíme si? A proto takhle cpe ty prachy do těch politických stran a tak dále a proto on řekne tomu Demjanovičovi (poznámka: Jan Demjanovič – bývalý generální ředitel SD), řekne: „hele uhlí je dost, jo …“

ČEZ řídí tuto zemi-mp3

3. Oni čili ta skupina politiků, takových těch technokratů, takových těch kapitánů průmyslu, oni nechtějí slyšet ten problém, protože ten problém se dotýká jejich peněz. Když by vznikla situace, že uhlí je málo a že vlastně jsou zmařeny investice za 180 miliard!

Uhlí je málo-mp3

4. To vědí všichni, že berou tak půl mega až mega a někteří i víc měsíčně a jeden ohrožuje druhého. Když se stane průser, tak musí někoho popravit, musí. No neudělá sebe, on si prostě neskočí, že jo. To znamená on musí mít připraveno okamžité řešení, komu uřízne tu palici. My jsme se přeci o tom před chvíli bavili, kdo je tam nejslabší článek, protože ten, kdo není svině, nemyslím tí po odborné stránce, ale kdo není ta svině jo, tak je právě ten Honza (poznámka: Jan Demjanovič – bývalý generální ředitel SD). A ti ostatní to jsou ty svině.

Svině-mp3

5. To jsou možné miliardy, o kterých se bavíme. Jednak osobních peněz nakradenejch z těch retrofitů (poznámka: výměny zastaralé technologie za moderní), protože oni mají své poradce a pak jsou ty akvizice v cizině atd. a tito lidé jsou schopni tento potenciál jsou schopní ve svech zájmech homogenizovat a říkat si musíme si držet pozice, protože ten Martin Roman si to tam obsadil kompletně. A on ten Borovec on dělá na Čepru šéfa Čepra, protože to chtěl Roman, to ne protože to chtěl Topolánek. Oni to místo koupili, aby ovládli energetické pole, to znamená naftu, plyn atd..

Obsazení energetického pole-mp3

6. To jsou svině a ten mění penězovody podle politických preferencích, tak ten to uškrtí a je oranžový. A všechno jde přes právníky, přes kanceláře, přes PR agentury, přes poradce ministrů, přes poradce premiérů, všechno jde tímto způsobem.

Vyvádění prostředků-mp3

7. To je zmařená investice, a to je strašně citlivá informace tohlensto. V tom portoliu akci to může být 50-100 miliard Kč a může to být pro ně strašně deprimující.

Zmařená investice-mp3

8. Tam je nějaká investice, která počítá základní vstup. Ten vstup musí být takovejhle, ale on je takovejhle. Když to někdo přibije na ty dveře takhle natvrdo, tak pak řeknou: "Jak jsi mohl rozhodnout stavět novou fabriku, když tam nemáš uhlí. Úplně natvrdo."

Natvrdo-mp3

Podobné články

2. května 2014

Kauzy

Archiv našich kauz

19. srpna 2014

SFŽP

Libor Michálek upozornil v prosinci 2010 policii i veřejnost na skutečnosti, které nasvědčovaly korupčnímu jednání v souvislosti se Státním fondem životního prostředí (SFŽP). Popsal zejména nátlak, kterému byl jako ředitel SFŽP vystaven…

21. srpna 2014

Chronologie kauzy

16. dubna 2013 - Soud definitivně osvobodil Knetiga 28. srpna 2012 - Soud osvobodil Drobilova exporadce Knetiga viněného z korupce 20. července 2012 - Třetí pokus vyšel. Knetigův případ míří k soudu 29. června 2012 - Libor Michálek…

2. května 2014

Vyjádření Libora Michálka

Zde naleznete vyjádření Libora Michálka na rozhodnutí úřadů a články v médiích. Libor Michálek podává stížnost proti usnesení policie o odložení kauzy údajného podplácení ze strany exministra životního prostředí a místopředsedy ODS…

2. května 2014

Audiozáznamy

Zde máte možnost si prostudovat jednotlivé důkazné materiály, a to zvukové záznamy i jejich samotný přepis. Schůzka mezi poradcem ministra životního prostředí Pavla Drobila Martinem Knetigem a ředitelem Státního fondu životního prostředí…

2. května 2014

Rozhovor Martina Knetiga s Liborem Michálkem

Kauza uplácení a manipulace veřejných zakázek na Státním fondu životního prostředí v kostce Chronologický průběh kauzy Přepis nahrávek a audiozáznam ke stažení Vyjádření a reakce Libora Michálka Videozáznamy …