20. července 2023
|

Neboj se ozvat!

Letos 9. prosince již po dvacáté oslavíme Mezinárodní den boje proti korupci, jenž se koná od roku 2003, kdy Valné shromáždění OSN přijalo Úmluvu proti korupci. Výročí oslaví Nadační fond proti korupci předáním Ceny za odvahu 2023. A komu ji předá? Pokud jste proti korupci veřejně vystoupili, tak možná právě Vám. NFPK zahájilo veřejnou sbírku příběhů whistleblowerů, tedy oznamovatelů nekalé a nezákonné činnosti. Svůj příběh nebo příběh ze svého okolí můžete poslat a tím nominovat každého, kdo vystoupil proti korupční činnosti, klientelismu nebo jiné hospodářské špatnosti. Stačí zaslat krátké shrnutí na email info@nfpk.cz do půlnoci 30. listopadu 2023.

A jak by měly příběhy vypadat? Můžete se inspirovat kauzami, o kterých Nadační fond proti korupci informoval, na internetové stránce zpravodajstvi.nfpk.cz. Nemusí jít o velké, celorepublikové kauzy. Chceme odměnit spíše lokální iniciativy v regionech, ve kterých je třeba možná i větší odvaha k oznámení nekalosti. Hlavní hrdina příběhu, který NFPK zaujme, bude 9. prosince 2023 odměněn Cenou za odvahu a částkou 250.000 korun. 

Už píšete svůj příběh, nebo příběh někoho z Vašeho okolí? Těšíme se na ně!

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.