27. ledna 2020
|

NFPK spouští vlastní zpravodajský miniportál

Nadační fond proti korupci prošel výraznou vizuální proměnou. Kromě loga a nového designu webových stránek, přichází s vlastním zpravodajským miniportálem. Na jeho vizuální podobě spolupracoval výtvarník Jan Gruml s grafičkou Nay Mi. Stránka Nadačního fondu proti korupci by se tak měla stát přehlednější jak pro novináře, tak pro zájemce o spolupráci, ať už jako oznamovatele korupce, nebo podporovatele.

Novou komunikační linii Nadačního fondu proti korupci bude tvořit webová prezentace se základními informacemi a nový zpravodajský miniportál. Pod něj přejdou pravidelné pondělní Glosy, ve kterých o korupci píšou osobnosti z různých oblastí. Hlavní náplní nového zpravodajského miniportálu budou aktuální kauzy NFPK, zpracované ve formě krátkých videí. Hlavní postavou reportáží bude postava Josefa Šťourala, kterou rozhýbal animátor Mental Disorder.

Kromě Kauz budou přibývat i další nepravidelné rubriky, jako jsou Rozhovory. V nich si návštěvníci webu prohlédnou například videa z udělení Cen za odvahu 2019 a později také rozhovory s různými osobnostmi na téma korupce. Připravuje se také rubrika Paragrafy na zlojedy, kde bude připravovanou legislativu hodnotit z korupčního hlediska právní expert fondu Ondřej Závodský.

První video v rubrice Kauzy má název Rudá záře nad jádrem. Upozorňuje na propojené dodavatele ochranných IT systémů do strategického Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany, kteří sídlí v domě vlastněném Komunistickou stranou Čech a Moravy. Tyto firmy nemají žádnou předchozí zkušenost s podobným typem zakázek, jedna z nich naopak pronajímá luxusní vilu v Thajsku a jiná je personálně propojená s Českou bankou, která v divokých devadesátých letech za záhadných okolností zkrachovala. Těsně před krachem se přitom banku pokusilo ovládnout několik ruských občanů.

Podobu videoreportáží vytvořila dokumentaristka Petra Nesvačilová s mistrem střihu Josefem Krajbichem a bývalý šéfredaktor časopisu Živel Luboš Pavlovič. Většinu hudebního podkresu vytvořil Petr Marek, známý především jako člen skupiny Midi Lidi. Komentáře Josefa Štourala nadaboval herec Robert Mikluš, známý mimo jiné jako seriálový hrdina nadstrážmistr Topinka.

Karel Škácha, ředitel Nadačního fondu proti korupci říká:

„Novou komunikací se snažíme více popularizovat boj proti korupci a také informovat o mnohdy neviditelné práci našich analytiků. Situace s korupcí se v České republice nelepší, snažíme se proto o širší zapojení veřejnosti do problémů, které mají vliv na život každého z nás.”

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné podpora a odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

 

Kontakt: Karel Škácha, ředitel NFPK, tel.: 602 681 513, e-mail: karel.skacha@nfpk.cz

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.