16. března 2020
|

Nové informace ke kauze MUS?

-------

aktualizace textu:

NFPK akceptuje rozhodnutí soudu z června 2023, kterým byli obžalovaní v kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti nepravomocně shledáni vinnými. Zdroje, ze kterých jsme v tomto textu čerpaly, se bohužel ukázaly jako nedůvěryhodné. Omlouváme se.

-------

Dle našich materiálů z důvěryhodných zdrojů, připravujeme zprávu týkající se kauzy MUS.

Věc kolem kontroverzní privatizace Mostecké uhelné společnosti nabírá nové rozměry. Je možné, že ve Švýcarsku pravomocně odsouzený A. Koláček nic nespáchal a stal se sám obětí podvodu.

Z materiálů je patrné, že Český stát v kauze přišel o mnohem víc miliard korun, než bylo a je kalkulováno. Tyto nové skutečnosti bude zřejmě posuzovat soudkyně Městského soudu v Praze.

Je předpokládané, že až se soudkyně s materiálem seznámí, mohlo by obžalovaných v této kauze být více a A. Koláček se stane poškozeným, resp. svědkem.

Tento fakt by měl zároveň zásadní vliv na Koláčkovo pravomocné odsouzení u švýcarských soudů.

Prozatím můžeme pouze konstatovat, že informace vedou ke třem osobám, z nichž jedna je navíc napojena na minulost vysokého představitele státu. Škoda Českého státu se dle prvních poznatků blíží 15-20 miliard Kč.

Celý materiál po důkladné analýze a učiněných závěrech o možné trestné činnosti dalších osob, bude postoupen PČR a Městskému soudu v Praze, následně se souhlasem orgánů bude zveřejněn celý materiál na našich stránkách.

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.