7. listopadu 2017
|

#GivingTuesday pro Protikorupční akademii

Nadační fond proti korupci se zapojil do celosvětového filantropického projektu #GivingTuesday a spustil tak fundraisingovou kampaň na podporu své nové vzdělávací aktivity Protikorupční akademie. Cílem Akademie je aktivní zapojení občanů do dění kolem nás tak, aby věděli, jakým konkrétním způsobem je možné reagovat na aktuální setkání s korupcí či jinými nepravostmi.

Prostřednictvím #GivingTuesdayCZ by Fond rád získal prostředky na realizaci Protikorupčních akademií  v co nejvyšším počtu regionů. Projekt je možné podpořit prostřednictvím darovacího widgetu na webových stránkách http://www.nfpk.cz/protikorupcni-akademie-nfpk nebo klasickým bankovním převodem na účty 800 111 008/0300 a 800 111 008/5500.

Získané prostředky budou následně znásobeny díky Liboru Winklerovi, řídícímu partnerovi finanční skupiny RSJ, a to až do výše 200 000 Kč.

Filantropická kampaň #GivingTuesdayCZ podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Koná se po celém světě ve stejný den a oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupních událostech Black Friday a Cyber Monday.

Letos #GivingTuesdayCZ připadá na úterý 28. listopadu 2017, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci a koncem roku. #GivingTuesdayCZ v Česku jako národní ambasador zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

„Vzdělávání mladých lidí považujeme za jednu z nejdůležitějších aktivit našeho Fondu. V praxi se na nás velmi často obracejí lidé s žádostí o radu, jak postupovat v konkrétních situacích, kdy narazili na korupci či jiné nezákonné jednání. Je nezbytné, aby se co nejvíce osob aktivně zapojilo, a to již od mládí, do dění v komunitě a znalo svá práva a možnosti obrany proti šikaně z mnoha stran, “ okomentoval Protikorupční akademii Karel Škácha, ředitel Nadačního fondu proti korupci.

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné odhalování korupce ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Partnery Protikorupční akademie jsou společnosti Alza.cz a Kofola.

Kontakt: Linda Majerová, projektová manažerka NFPK, tel.: 734 315 353, e-mail: linda.majerova@nfpk.cz

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.