14. října 2011
|

První legislativní vlaštovka

Nadační fond proti korupci zaznamenal včera první legislativní úspěch. Sněmovní výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj schválil protikorupční opatření, která jsme navrhli ve spolupráci s Veřejností proti korupci do novely zákona o veřejných zakázkách. Děkujeme všem, kteří nám při prosazování této změny pomáhali! Ještě ale není vyhráno. Zakrátko bude o tomto návrhu, žádajícím důsledné rozkrytí vlastníků firem u veřejných zakázek, jednat sněmovna. Uděláme všechno pro to, aby poslanci tento návrh schválili. Našim příznivcům budeme vděční za další podporu.

Podrobnosti ke společnému návrhu NFPK-VPK naleznete zde.

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.