15. července 2020
|

Soudce Sotolář nemá v justici co dělat

Na začátku roku 2020 obdržel Nadační fond proti korupci (NFPK) zcela zásadní informace o manipulaci s protokoly v kauze Opencard, v němž byli stíháni bývalý vrcholní politici. 

Listinné důkazy, svědčící o padělání protokolů ze strany soudce Alexandra Sotoláře, pak NFPK předal státnímu zastupitelství a věcí se začala zabývat Národní centrála proti organizovanému zločinu. Po medializaci případu se do kauzy zapojila i ministryně spravedlnosti Marie Benešová a podala kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu. Policie pak trestní oznámení NFPK připojila k této kárné žalobě. Včera dospěl Nejvyšší správní soud k rozhodnutí, podle něhož je soudce Sotolář vinen uvedenými skutky, může však zůstat soudcem. Toto rozhodnutí považujeme za chybu a chceme podniknout všechny kroky k tomu, aby soudce Sotolář nemohl ve své „práci“ v justici pokračovat. Takováto osoba nemá v české justici co dělat.

 

Podobné články

25. února 2011

Korupce a její dopad na ekonomiku této země

Velmi diskutovaným tématem poslední doby u nás je korupce státní správy. Pozice České republiky ve světovém měřítku je objektivně špatná a poslední roky se spíše zhoršuje.

18. února 2011

Rejstříkový soud odmítl registraci

Rejstříkový soud v Praze překvapivě odmítl zaregistrovat nově vznikající Nadační fond proti korupci s odůvodněním, že nejde o veřejně prospěšnou činnost. Rozhodnutí rejstříkového soudu je naprosto neuvěřitelné.

1. března 2011

Protestujeme proti rozhodnutí soudu!

Zakladatelé Nadačního fondu se rozhodli bojovat s rozhodnutím soudu v Praze, který jim zamítl návrh na zápis fondu do rejstříku.

23. března 2011

Tisková konference NFPK

Za účasti velvyslance USA v ČR pana Normana Eisena se uskutečnila tisková konference, na které byl detailně představen program NFPK.

8. března 2011

Rádio Česko: Rozhovor o korupci

Musíme se zbavit mindráku z totality. Ten, kdo oznámí korupci, je hrdina.

15. března 2011

Nadace konečně založena! Den zápisu je 15.3. 2011.

Překonali jsme první překážku soudu.