Aktuality

17. října 2017

Hodnocení volebních programů z pohledu boje proti korupci

NFPK podrobně zhodnotil volební programy 10 politických stran a hnutí s nejvyššími preferencemi. Stanovil 16 klíčových protikorupčních opatření. Politické strany tak mohly v této analýze získat 16 bodů.

15. října 2017

Malý krok pro ŘSD…

Koncem loňského roku podal NFPK podnět na ÚOHS ve věci přezkoumání postupu zadavatele při zadávání veřejných zakázek při opravách komunikací. Dotyčným zadavatelem bylo ŘSD, které rozdělovalo jednotlivé zakázky na opravy svodidel na více…

9. října 2017

Karel Randák: Klauni

V uplynulém týdnu na sebe přitáhly pozornost dvě příhody, ve kterých zvláštní shodou okolností hrály hlavní role dvojice mužů, které si svým vystupováním nezadaly s nejslavnějšími komickými páry z éry němého filmu.

9. října 2017

Klauni

V uplynulém týdnu na sebe přitáhly pozornost dvě příhody, ve kterých zvláštní shodou okolností hrály hlavní role dvojice mužů, které si svým vystupováním nezadaly s nejslavnějšími komickými páry z éry němého filmu. V prvním případě, nutno…

3. října 2017

Protikorupční akademie NFPK

NFPK připravil v rámci své vzdělávací činnosti nový dlouhodobý projekt Protikorupční akademie, který je určen zejména studentům středních a vysokých škol a občansky aktivní veřejnosti v regionech.

2. října 2017

Právo na právní pomoc

„Dobře si prohlédněte tuto tvář. Tak vypadá advokátka, která aktivně podporuje islamizaci,“ vyzvala své fanoušky na facebookovém profilu iniciativa Naštvané matky. U textu byla zveřejněna fotografie advokátky Radky Korbelové Dohnalové.…

2. října 2017

NFPK podpořil bývalého policistu Jiřího Komárka

Nadační fond proti korupci na dnešní tiskové konferenci podpořil bývalého ředitele ostravské expozitury ÚOOZ Jiřího Komárka.

2. října 2017

Petr Kočí: Právo na právní pomoc

„Dobře si prohlédněte tuto tvář. Tak vypadá advokátka, která aktivně podporuje islamizaci,“ vyzvala své fanoušky na facebookovém profilu iniciativa Naštvané matky.

26. září 2017

Bezbřehý klientelismus na ČSSZ

Nadační fond proti korupci podal trestní oznámení v souvislosti s průběhem několika veřejných zakázek na České správě sociálního zabezpečení, týkajících se IT systémů, a v souvislosti s dalšími okolnostmi.