Aktuality

28. srpna 2017

Mýtný tendr porušuje zákon

Nadační fond proti korupci pozorně sleduje zakázku „Systém elektronického mýta“. A to již od vyhlášení soutěže - jak zadávací podmínky, tak její samotný průběh.

28. srpna 2017

S malými s rozumem

Blíží se volby a zase není koho volit. Všechny politické strany už dokázaly, že rozkrást se dá cokoli, nové fungující strany tu nejsou, vše tedy bere Babiš, který taktiež krade, ale oproti těm hyenám se může zdát, že méně. Pro většinu je…

22. srpna 2017

Obec Zdiby – velké nesrovnalosti a velké dotace

Nadační fond proti korupci v minulosti upozornil odpovědné orgány na závažná pochybení při udělení dotace Středočeského kraje obci Zdiby.

21. srpna 2017

Úniky informací i časových souvislostí

Únik informací z policejního spisu může významně paralyzovat vyšetřování. Má-li být např. nasazena operativní technika a nějaký policejní „obchodník s informacemi“ vynese druhé straně tuto skutečnost, prosazení spravedlnosti může být…

21. srpna 2017

Libor Michálek: Úniky informací i časových souvislostí

Únik informací z policejního spisu může významně paralyzovat vyšetřování. Má-li být např. nasazena technika a nějaký policejní „obchodník s informacemi“ to vynese druhé straně, prosazení spravedlnosti může být zmařeno.

17. srpna 2017

Tereza Kněžourková: Proroctví o chytrém městě

Kněžna Libuše byla smart. Viděla město tak veliké, že ho žádný obchvat neobestaví a bude muset vést obcí.

14. srpna 2017

Proroctví o chytrém městě

Kněžna Libuše byla smart. Viděla město tak veliké, že ho žádný obchvat neobestaví a bude muset vést obcí. Tak bohaté, že uživí celou řadu kmotrů, kteří by jinak skončili pod mostem, třeba chátrajícím Libeňským. Tak rozlehlé, že bude mít v…

10. srpna 2017

Hodnocení činnosti ministrů spravedlnosti z pohledu boje…

NFPK pečlivě monitoruje činnost těch státních úřadů, které bezprostředně souvisí se všemi programy jeho činnosti. Ať se jedná o legislativu, etiku a analytickou činnost.

7. srpna 2017

Janusz Konieczny: Osudná chyba vrcholných soudů

Zákon o svobodném přístupu k informacím je základním protikorupčním nástrojem. Různé skupiny s různými zájmy se již mnohokrát pokusily vykostit tento zákon, naštěstí neúspěšně.