Aktuality

24. února 2016

Zákon? Co to je?

NFPK obdržel koncem roku 2015 alarmující informace, které naznačovaly, že Centrum pro dokumentaci majetkových převodů kulturních statků obětí II. světové války má velmi originální přístup k dodržování zákonů a hospodaření.

23. února 2016

Konec spekulací: Nové stopy od Kamencového jezera končí u…

Centrum nezávislé investigace podrobně zmapovalo vazby oficiálního nájemce Kamencového jezera k odsouzenému exsenátorovi Alexandru Novákovi.

22. února 2016

Blýská se na lepší časy?

David Rath, Marek Dalík, Ivo Rittig, Roman Janoušek, Vladimír Dbalý, Ondřej Havlín, Roman Pekárek nebo Alexandr Novák - to je pouze pár jmen, která jsou spojena s dobou minulou a často byla zmiňována ve velmi negativních souvislostech.…

22. února 2016

Petr Soukenka: Blýská se na lepší časy?

David Rath, Marek Dalík, Ivo Rittig, Roman Janoušek, Vladimír Dbalý, Ondřej Havlín, Roman Pekárek nebo Alexandr Novák - to je pouze pár jmen, která jsou spojena s dobou minulou a často byla zmiňována ve velmi negativních souvislostech.

15. února 2016

Řešení

Kdykoliv v posledních dnech vycházím z bytu, bázlivě se rozhlížím kolem sebe. Se zvýšenou pozorností sleduji své okolí v nejistotě, ve které jsem stále více a více utvrzován televizními zprávami a novinovými titulky. Dokonce i někteří…

15. února 2016

Karel Randák: Řešení

Kdykoliv v posledních dnech vycházím z bytu, bázlivě se rozhlížím kolem sebe. Se zvýšenou pozorností sleduji své okolí v nejistotě, ve které jsem stále více a více utvrzován televizními zprávami a novinovými titulky.

9. února 2016

„Rajská“ hudba za rajský plyn

Nadační fond proti korupci získal údaje o cenách některých plynů používaných ve zdravotnictví a na jejich základě porovnal ceny medicinálního kyslíku a rajského plynu v sedmi nemocnicích.

8. února 2016

Jihlavská bezmocnost právní války za veřejné peníze

Umíte si představit, že byste opravili sousedovi dům bez jeho vědomí či souhlasu a následně by si soused na Vás stěžoval? K podobně absurdní situaci došlo v Jihlavě, kde již několik let probíhá právní bitva mezi Statutárním městem Jihlava …

8. února 2016

Miroslav Mareš: Jihlavská bezmocnost právní války za…

Umíte si představit, že byste opravili sousedovi dům bez jeho vědomí či souhlasu a následně by si soused na Vás stěžoval? K podobně absurdní situaci došlo v Jihlavě.