Aktuality

21. prosince 2015

Petr Kočí: Vrchní soud v Praze rozhodl: NFPK plní svůj účel

Již v roce 2013 jsme psali o návrhu advokátní kanceláře MSB Legal na zrušení NFPK. Argumentovala tím, že boj proti korupci nepatří mezi obecně prospěšné činnosti a že činnost NFPK směřuje proti uvedené kanceláři a jejím klientům.

16. prosince 2015

NFPK jede dál

Vrchní soud v Praze dnes potvrdil předchozí rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým byl zamítnut návrh advokátní kanceláře MSB Legal na zrušení Nadačního fondu proti korupci.

14. prosince 2015

Trestání firem nesmí být omezeno

Jaké jsou důvody toho, že společnosti zavádějí protikorupční systémy řízení, compliance systémy či další mechanismy pro odhalování protiprávního jednání? Může to být skutečná snaha včasného odhalování a zamezení této činnosti, jindy se…

14. prosince 2015

Janusz Konieczny: Trestání firem nesmí být omezeno

Jaké jsou důvody toho, že společnosti zavádějí protikorupční systémy řízení, compliance systémy či další mechanismy pro odhalování protiprávního jednání?

9. prosince 2015

Bojovníci proti korupci oceněni již popáté

Letošními laureáty Ceny za odvahu NFPK se stali Jana Průšková a Lukáš Wagenknecht. Fond mezi oba laureáty rozdělil 150 tisíc korun.

7. prosince 2015

Proč je fond skutečně nezávislý

Před měsícem jsem mluvil s kolegou ze Slovenska, který se mne ptal na to, kolik peněz na svůj provoz získáme od státu, tedy z dotací a kolik se nám podaří sehnat od soukromých dárců. Odpověď na tuto otázku je zdánlivě velmi jednoduchá.…

7. prosince 2015

Petr Soukenka: Proč je fond skutečně nezávislý

Před měsícem jsem mluvil s kolegou ze Slovenska, který se mne ptal na to, kolik peněz na svůj provoz získáme od státu, tedy z dotací a kolik se nám podaří sehnat od soukromých dárců.

2. prosince 2015

Jitrnice jakou svět neviděl

Byly získány informace důvodně nasvědčující tomu, že mohlo dojít ke spáchání několika trestných činů v souvislosti s rekonstrukcí elektroinstalace Horského hotelu na Černé hoře, jehož majitelem je Městská část Praha 10.

30. listopadu 2015

Opencard revival

Proces k Opencard stále běží. Po skupině úředníků teď k soudu chodí radní primátora Svobody. Ale ani po šesti letech řízení se neblížíme k rozlousknutí otázky: kdo je za tuto aféru odpovědný? Zajímalo to bývalou zastupitelku Ryšlinkovou.…