Aktuality

13. února 2014

Olympijská medaile pro policii a Nadační fond proti korupci…

Policie ČR dnes zatkla významného lobbistu Iva Rittiga. Učinila tak v souvislosti s kauzami, na které Fond upozorňoval během uplynulých dvou let.

10. února 2014

Omyl?

V minulém týdnu proběhly volby do NKÚ a VZP a čekají nás volby do Rady ČT a Českého rozhlasu. Tak uvidíme...

10. února 2014

Omyl?

V minulém týdnu proběhly volby do NKÚ a VZP a čekají nás volby do Rady ČT a Českého rozhlasu. Tak uvidíme...

3. února 2014

Jiří Skuhrovec: Návrat jednohubek

13.12. Brno: ÚOHS potěšil stovky firem, žijících ze státních peněz.

3. února 2014

Návrat jednohubek

13.12. Brno: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potěšil stovky firem, žijících ze státních peněz. Nenechal se zahanbit senátory, kteří nedávno zdvojnásobili limity pro zadávání zakázek z ruky, a demontoval další z pilířů "…

27. ledna 2014

Michaela Suchardová: Je ČR stále právním státem?

ČR je dle Ústavy, kterou jsem se učila před přijímacími zkouškami na Právnickou fakultu zpaměti, právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.

27. ledna 2014

Je ČR stále právním státem?

Česká republika je dle Ústavy, kterou jsem se učila před přijímacími zkouškami na Právnickou fakultu zpaměti, právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana. Wikipedie pak říká, že předpokladem fungování právního státu…

24. ledna 2014

Projekt Municipalita

Projekt Municipalita je koncipován jako osvětová akce, která má za úkol ukázat nejen mladým lidem, že podílet se na místní politice je nejen právo, ale svým způsobem i povinnost každého občana.

20. ledna 2014

Martin Soukenka: Kdo ohrožuje veřejný zájem aneb Fond ve…

Před týdnem média informovala veřejnost o tom, že Fond u soudu ustál návrh na své zrušení, který podala „dvorní advokátní kancelář“ známého lobbisty MSB Legal.