2. května 2014 | Podporovatelé

Rodinný pivovar Bernard

V roce 1991 Stanislav Bernard, Josef Vávra a Rudolf Šmejkal vydražili zkrachovalý humpolecký pivovar v malé privatizaci. Začali si plnit sen o vybudování pivovaru, který bude nejenom vařit poctivé české pivo, ale bude mít i svůj názor. Prvních deset let po privatizaci (pivovar byl vydražen za pětinásobek účetní hodnoty a technologicky byl tzv. po smrti) bojoval pivovar doslova o přežití. Díky kvalitě piva, servisu a postupném budování značky se podařilo tento sen splnit. BERNARD se stal celostátně známou značkou a pojmem. Současní čeští majitelé pivovaru, Stanislav Bernard a Josef Vávra, však mají další sen - aby se značka BERNARD stala značkou kultovní.

Od roku 2000 působí Rodinný pivovar BERNARD jako akciová společnost a v červenci 2001 do ní jako strategický partner vstoupil pivovar Duvel Moortgat z Belgického království. Českými majiteli jsou Stanislav Bernard a Josef Vávra.

„Není mi úplně jedno, v jaké zemi žiji. Dvě desetiletí po revoluci zažívám rozčarování nad vývojem ve společnosti a nejsem jistě sám. Proto jsem se rozhodl přidat k nadačnímu fondu proti korupci, který se rozhodl bojovat, jednoduše řečeno  se zlodějnou, která v Česku nabyla nebývalých rozměrů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi náročnou činnost, jak personálně, tak finančně, rozhodli jsme se v Rodinném pivovaru Bernard činnost nadačního fondu podpořit.“

Stanislav Bernard, spolumajitel a generální ředitel