13. srpna 2014 | Podporovatelé

JABLOTRON ALARMS, a.s.

Společnost JABLOTRON je výhradně českým podnikem, který poctivě odvádí déle než 20 let značné finanční částky do státního rozpočtu (formou daní a dalších odvodů). Kromě toho věnujeme část prostředků, a to především formou dárcovství, vybraným veřejně prospěšným aktivitám. Svou pomoc směřujeme tak, aby přinášela jasný a měřitelný užitek. Soustředíme se zejména na zdravotnictví, vzdělávání, životní prostředí, kulturu a sociální oblast.

"Jedním ze základních poslání Jablotronu je boj s kriminalitou. Účinná ochrana domů, bytů, firem a obchodů je poměrně snadná. Mají totiž majitele, kterému skutečně záleží na prosperitě. Bohužel náš společný dům – Českou republiku nelze jednoduše ochránit žádným technickým prostředkem. Spravují ho v mnoha případech lidé, kterým je bližší jejich osobní prospěch než zodpovědná správa věcí společných. Proto považuji za důležité podporovat Nadační fond proti korupci.

Nikomu, kdo řádně odvádí peníze do státního rozpočtu, přece nemůže být jedno, že nejsou efektivně využívány, a co víc, jsou ve značné míře rozkrádány. Nejsem právník, policista ani politik. Umím však dělat výrobky, které se dobře prodávají do celého světa. Proto činnost fondu považuji za správnou příležitost jak zlepšit klima ve společnosti a v dlouhodobém horizontu ji směřovat k prosperitě."

Dalibor Dědek, ředitel skupiny JABLOTRON