9. června 2014 | Aktuality

Jan Kraus: Válka se švindlem

Pondělní glosa

V současné době, zdá se, zuří “válka o justici”. Tedy část justice, zrovna ta “cinknutá”, se zřejmě brání, aby nebyla paralyzována. Alespoň tomu nasvědčuje vír kolem Hany Marvanové, petice soudců ze severočeského kraje, zpráva BIS, atd. Konkrétně zejména výběr krajských soudců severočeského kraje rozpoutal údajně běsnivou atmosféru.

Jak z odposlechů např. pana Janouška víme (zaplať Pánbu, že je zveřejnili, jinak bychom to nevěděli), část justice je samozřejmě důležitou složkou české mafie. Aby ne, když máme tak krásnou historii nejvyšších státních zástupců, jako je pan Rampula a Grygárek. Oba byli jistě součástí širšího společenství, nesmíme zapomenout ani na mafiánskou “přípravku” na Univerzitě v Plzni. Nedávno byl odsouzen soudce za úplatky. No, bral 6 000 Kč za nějaké řidičáky. Potřebovali bychom se dostat o pár řádů výš… Ale berme to jako vlaštovku, která spravedlnost nedělá.

Bylo by záhodno situaci v justici napravit, protože vědomí “beztrestnosti” je pro gangstery nejsilnějším uklidňovadlem. Situace se prý vyhrotila po výběrovém řízení na Ministerstvu spravedlnosti. Tady co výběrové řízení, to skandál. Buď se žasne, koho vybrali, nebo koho nevybrali. Pravda, žasne většinou oprávněně...

Ještě nedávno, když někdo ze zoufalství vykřikl: Támhle se krade! - odmručeli na něj od politiků po komentátory všichni oblíbené zaklínadlo: Máte li podezření, obraťte se na orgány činné v trestním řízení. Nedá se popřít, že orgány činné v trestním řízení činné byly. Ale bohužel často opačným směrem. Buď provedly velký úklid, nebo se pustily přímo proti oznamovateli.

Uděláme ti daňovou kontrolu, užalovanej blbečku, rozcvičíme falešným insolvenčním řízením, a kdyby bylo nejhůř, najdeme ti v kapse drogy nebo v autě pistoli…

Normální člověk se ale v justičních poměrech nevyzná, takže stejně budeme čekat, co se nakonec dozvíme z médií.

Ale přes všechny hrůzy se zdá, že gaunerská síť se přece jen malinko trhá.

Konec panování paní Nagyové - Nečasové byl možná jistým milníkem. Stejně jako odchod pánů Rampuly, Grygárka.

Jistým důkazem mi je i to, že např. pan Rittig si prý udělal na Twitteru účet a dává tam svoje rozesmáté fotografie… To znám z puberty. Taky jsme to dělali, když nás opustila holka, vyrazili nebo potrestali rodiče apod. Jako, že se nic neděje! Prostě taková křeč, která chytne každého, kdo cítí, že se ničeho jiného pomalu chytit nemůže.

Jan Kraus - jeden ze zakladatelů a člen správní rady NFPK