3. dubna 2017 | Aktuality

Karel Škácha: Lobbyistické roje

Pondělní glosa

Začala kampaň, ve které se unikátně spojuje jak ta parlamentní, tak i ta prezidentská, „bezzemanovská“. Vše se teď zrychluje, připravuje, domlouvá. Lidé jsou přemlouváni a upláceni, staří kamarádi jsou zrazováni, staré hříchy vyplouvají, každý začíná pálit naplno. Silnější pes vítězí, na druhé zbude stříbro nebo nedej bože politické olovo. Vznikají propletená přátelství pro dvoje volby najednou. Nabízí se protislužby, mediální podpory i poziční výměny.

Sněmovní kampaň je doba pro vrcholnou disciplínu lobbyistů, hru o tu nejvyšší moc. Kdo bude mít premiéra, bude rozdělovat posty a miliardy. Budeš-li mít i prezidenta, budeš to mít easy…

Všichni se budou snažit sestřelit první vládnoucí rodinu Sobotků, Chovanců & Pokorných, a ti už dlouho dělají vše proti tomu. Personálně se rekonstruuje Policie ČR, tajné služby, ČT a další klienti Bison&Rose. Ti, kteří se osvědčili, budou potvrzeni, ostatní povýšeni.

Po celé zemi se objevují političtí podnikatelé s jasným business plánem společenského blaha: investovat do zlojedů ve všech stranách a pak tuto investici čtyři roky zúročovat. Plán má podporu z krajů, peníze na kampaň už z veřejných zakázek  a eurodotací chodí. Z Brna to hlídá Rafaj, tak se není proč bát.

Není, vždyť poklausovsky vykradená pravice řeší jen Babiše, Babiš řeší své hnízdo plné stranických uprchlíků, lidovci se modlí za desetiprocentní menšinu a Zeman čeká.

Je jaro, můžeme začít!

Karel Škácha - ředitel NFPK