24. listopadu 2011 | Aktuality

NFPK podal trestní oznámení na P. Hulinského

Nadační fond proti korupci podal včera trestní oznámení na poslance a zastupitele hlavního města Prahy JUDr. Petra Hulinského, případně na další neznámé pachatele. Důvodem je podezření ze spáchání trestných činů podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Těchto trestných činů se dotyční mohli dopustit tím, že dary určené takzvaným spastikům, tj. lidem s ochrnutým svalstvem, směrovali jinam. Konkrétně některým známým Petra Hulinského.

„Je otřesné, když na podvody politika začnou doplácet handicapovaní spoluobčané, a ten politik se ještě tváří jako kdovíjaký donátor,“ říká předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček. Podle dostupných informací končily v kapsách Hulinského známých peníze, které spastikům věnovala například Pražská energetika, a.s., kde je Hulinský předsedou dozorčí rady.

Trestní oznámení fond podal na základě informací, které přinesl deník Mladá fronta DNES 12. listopadu 2011 (článek Jakuba Pokorného „Městská firma rozdává. Dary putují ke známým Hulinského“), a na základě vlastního šetření.

Cílem Nadačního fondu proti korupci je podpora odhalování korupční činnosti s významným ekonomickým dopadem na veřejnou správu, podpora projektů odhalujících korupci, maximální snaha o „dotahování“ zveřejněných případů korupce do konce a zejména podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti.

Kontakty: Bob Fliedr, manažer komunikace NFPK, tel.: 734 315 354, e-mail: bob.fliedr@nfpk.cz, www.nfpk.cz