29. června 2016 | Aktuality

NFPK s Neovlivní.cz

                    

Nadační fond proti korupci (NFPK) se rozhodl podpořit obsahové projekty on-line deníku Neovlivní.cz. Finanční podpora ze strany NFPK se bude týkat hned čtyř projektů Neovlivní.cz, které jsou zaměřené na mapování vlivu v politice a byznyse.

„Sabina Slonková zaručuje kvalitní investigativní práci a očekávám, že budou zveřejňovány velmi zajímavé a třaskavé výstupy. Obsahově se jedná o témata, která jsou velmi blízká našemu nadačnímu fondu. Jejich společným jmenovatelem je korupce ve veřejném prostoru a zneužívání svěřené moci,“ okomentoval podporu projektu zakladatel NFPK Karel Janeček.

Šéfredaktorka Neovlivní.cz Sabina Slonková řekla, že podpora ze strany NFPK je pro deník velkou pomocí: „Velmi si toho vážíme. V těchto konkrétních kauzách se díky podpoře fondu rychleji dobereme cílů, které jsme si předsevzali. Všechny projekty se týkají klíčových hráčů tuzemské politiky posledních dvaceti let, chceme se mimo jiné vrátit k nevyjasněným případům spojeným s Václavem Klausem a Milošem Zemanem. Také se ale zaměřují na aktuálně jednoho z nejmocnějších politiků Andreje Babiše.“

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislou iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné podpora a odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Neovlivní.cz je nezávislý investigativní deník o vlivu a lidech. Smysl práce jeho redaktorů je přinášet lidem dosud neznámé zprávy, vysvětlovat nepopsané, hledat nové trendy a třídit informace na ty důležité a ty druhé.

Kontakty: Linda Majerová, ředitelka NFPK, tel.: 734 315 353, e-mail: linda.majerova@nfpk.cz, Sabina Slonková, šéfredaktorka Neovlivní.cz, e-mail: slonkova@deadlinemedia.cz