21. února 2012 | Aktuality

Šachtovci útočí, NFPK to neohrozí

NFPK se důrazně ohrazuje vůči sílícím mediálním útokům advokátní kanceláře Šachta & Partners proti členovi správní rady fondu Karlu Randákovi. Útoky jsou důsledkem toho, že NFPK rozkrývá podezřelé aktivity klienta těchto advokátů, lobbisty Iva Rittiga. Odpovědí fondu na dezinformační kampaň Šachta & Partners bude pokračování v započaté práci: přinášení dalších důkazů o korupci.

Advokáti z kanceláře Šachta & Partners se snaží na jimi nově založeném webu navodit dojem, že Karel Randák manipuluje fondem a snaží se zneužít renomé NFPK k získání - jak prohlašují - „vlivu a moci jinak než demokratickými prostředky“. Nic z toho není pravda.

Cílem aktivit advokátní kanceláře Šachta & Partners, figurující mimo jiné v kauze korupce v DPP odhalené fondem, je ochromit slibně nastartovanou činnost fondu. Nadačnímu fondu se za rok existence podařilo výrazně posunout boj s korupcí v České republice od slov k činům. Vydobyl si respekt u veřejnosti, která s ním ve stále větší míře spolupracuje. Je to mimo jiné i zásluhou pečlivé a zodpovědné analytické práce Karla Randáka a jeho spolupracovníků.

„Samozřejmě stojíme za Karlem Randákem a ujišťujeme všechny, kdo se nás snaží rozdělit, že to mají marné,“ říká za správní radu NFPK její předseda Karel Janeček a dodává: „Každý člen našeho týmu je nepostradatelný a má své úkoly. Karel Randák využívá své letité zkušenosti a analytické schopnosti k rozklíčování korupčních kauz, s nimiž se na nás se stále rostoucí důvěrou obracejí lidé. Víme, že finanční i mocenská síla korupčníků v této zemi je značná a oni jsou ochotni vynaložit téměř neomezené prostředky ve snaze o naši diskreditaci. Jejich kampaň je pro nás zprávou, že se trefujeme do černého, a povzbuzuje nás v dalším boji proti korupci.“

Karel Janeček, předseda správní rady NFPK

Jan Kraus, člen správní rady NFPK

Stanislav Bernard, člen správní rady NFPK

Radim Jančura, člen správní rady NFPK

Kontakty: Bob Fliedr, manažer komunikace NFPK, tel.: 734 315 354, e-mail: bob.fliedr@nfpk.cz, www.nfpk.cz