24. dubna 2014 | Tiskové zprávy

Výplatní pásky Jany Nagyové znovu na scéně

V úterý 29. dubna 2014 bude Městský soud v Praze rozhodovat o odvolání státního zástupce proti rozsudku ve věci Karla Randáka. Ten byl spolu s další obviněnou obžalován pro trestný čin neoprávněného nakládání s osobními údaji, kterého se měli společně dopustit zveřejněním informací o výši platu Jany Nagyové (dnes Nečasové).

JUDr. Dana Šindelářová, soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1, v říjnu minulého roku oba obžalované zprostila obžaloby, když došla k závěru, že jednání uvedené v obžalobě není trestným činem.

„Vyhlášené odůvodnění rozsudku bylo pečlivé, srozumitelné a logicky vystavěné. Proto nás udivilo, že se státní zástupkyně JUDr. Martina Adámková proti rozsudku odvolala ihned na místě, a to i přes to, že ve své závěrečné řeči reagovala na vývoj případu v hlavním líčení jen minimálně,“ uvedl Randákův obhájce Petr Kočí.

Karel Randák, člen správní rady Nadačního fondu proti korupci, dodal: „Na zveřejnění výplatních pásek jsem se nijak nepodílel. Avšak ať je již zveřejnil kdokoliv, nemůže jít vůbec o trestný čin. Paní Nečasová byla v době zveřejnění pásek vysokou státní úřednicí a veřejnost tak měla právo znát výši jejího platu. Státní zastupitelství je však v této věci velmi zarputilé a odvolalo se. Věřím, že v úterý Městský soud v Praze celou věc definitivně ukončí.“

Veřejné zasedání o odvolání se koná u Městského soudu v Praze (Spálená 2, Praha 2) dne 29. dubna 2014 v 9:15 hod. v jednací síni č. 327 (III. patro).

Kontakt: JUDr. Petr Kočí: 777 626 065, Karel Randák: 603 486 731603 486 731