S korupcí v Česku bojujeme od roku 2011. Podporujeme občany, kteří se odmítají s korupcí smířit a nebojí se krádež nazvat krádeží. Analyzujeme podněty, publikujeme, tvoříme legislativu a školíme v rámci Protikorupční akademie.
21. prosince 2015 | Legislativa

Registr smluv

Hlasy 110 poslanců byl v úterý 24. 11. 2015 krátce před půl šestou odpoledne schválen poslanecký návrh zákona o registru smluv. Velké #odtemnění státu nastalo...

Do poslední chvíle nebylo jasné, jakou variantu poslankyně a poslanci nakonec schválí – zda-li tu, na které řada z nich mnoho měsíců pracovala a kterou 18. září odhlasovali nebo následnou senátní verzi, která by registr smluv postavila na hlavu.

Níže přinášíme chronologii příběhu registru smluv a argumentace některých zákonodárců, proč nezavést registr smluv. Většina argumentů není podložena žádnými exaktními daty, jde pouze o ničím nepodložená, mnohdy nelogická tvrzení. Někteří zákonodárci tak činí v dobré víře, někteří účelově. Nechť si čtenář udělá obrázek sám.

Chronologie příběhu registru smluv

 

Zákonodárci s negativním postojem k registru smluv

Níže přinášíme argumentace některých zákonodárců, proč nezavést registr smluv. Většina argumentů není podložena žádnými exaktními daty, jde pouze o ničím nepodložená, mnohdy nelogická tvrzení. Někteří zákonodárci tak činí v dobré víře, někteří účelově. Nechť si čtenář udělá obrázek sám.